شنبه ، ۰۱ مهر
قله بلندترین کوه آتشفشانی آسیا، مزین به عطر شهدا شد

قله بلندترین کوه آتشفشانی آسیا، مزین به عطر شهدا شد

در آستانه اربعین ابا عبدالله (ع)، به همت کوهنورد هلدینگ کوثر صبا، قله کوه دماوند (بلندترین کوه آتشفشانی آسیا) ظهر دیروز مزین به نام و عطر شهدا شد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ کوثر صبا، پرچم این هلدینگ  و سازمان اقتصادی کوثر (بازوی اقتصادی بنیاد شهید و امور ایثارگران) به یاد سید و سالار شهیدان، شهداي هشت سال دفاع مقدس، مدافع حرم، مدافع امنیت و سلامت بر فراز قله 5610متري دماوند (بلندترین کوه آتشفشانی آسیا) برافراشته شد.

این صعود توسط علیرضا کریمی عضو هیئت مدیره مجتمع صنایع کود ایرانیان از شرکتهای تابعه هلدینگ کوثر صبا، صبح جمعه 3 شهریورماه با هدف ترويج فرهنگ ايثار، شهادت، و ورزش صورت پذیرفت.

قله دماوند یکی از مهم‌ترین کوه‌های ایران می باشد که در شمال ایران و در مرز دو استان مازندران و تهران واقع شده است. این کوه با ارتفاع ۵۶۱۰ متر ، به بلندترین کوه ایران و خاورمیانه و بلندترین کوه آتشفشانی آسیا شهرت دارد. این کوه در جنوب دریای خزر در ۶۹ کیلومتری شمال شرق تهران و ۲۶ کیلومتری شمال غربی شهر دماوند قرار دارد. دماوند آتشفشانی خاموش به همراه چندین چشمه گوگردی است و چشمه‌های آب گرم دارد. این کوه حدود ۳۸ هزار و ۵۰۰ سال قبل پیش تشکیل شده است. و با توجه به اهمیت این کوه از سال 1381 روز ۱۳ تیرماه به عنوان روز ملی دماوند نامگذاری شده است.

SN/SN/SN

    0 نظر

نظر خود را بنویسید

شماره تلفن همراه شما منتشر نخواهد شد فیلد های اجباری با * مشخص شده اند